پرینت سه بعدی تبریز

پرینت سه بعدی جواهرات و بدلیجات

پرینت سه بعدی جواهرات

آیا پرینت سه بعدی می‌تواند یک دارایی برای تولید جواهرات شما باشد؟ یا، شاید هنوز صاحب یک کسب و کار جواهرات نیستید و دوست دارید آن را راه‌اندازی کنید. در هر صورت، دانستن این نکته برای شما جالب خواهد بود که پرینت سه بعدی جواهرات می‌تواند یک تحول در بازار باشد. چرا این موضوع برجسته می‌شود؟ چه چیزی چاپ سه بعدی جواهرات را خاص می‌کند؟ چگونه می‌توانید شروع کنید و از کجا به دنبال الهام باشید؟ بیایید دریابیم!

 5 مزیت برتر پرینت سه بعدی جواهرات

دلایل زیادی برای شروع تولید جواهرات بواسطه پرینتر‌های سه بعدی وجود دارد. ساخت بدلیجات با پرینتر سه بعدی چه مزایایی می‌تواند برای کسب و کار شما داشته باشد؟ این فناوری چه کاری می‌تواند انجام دهد که دیگران نمی‌توانند انجام دهند؟

1. آزادی غیر قابل تصور در طراحی

پرینت سه بعدی جواهرات و بدلیجات اینوفب

ما باید با این واقعیت شروع کنیم که چاپ سه بعدی فقط به لطف مدل سازی سه بعدی کار می کند. بدون مدل سه بعدی، نمی‌توانید چیزی تولید کنید. و اینجا آزادی طراحی جدیدی است که می‌توانید به لطف مدل سازی سه بعدی به آن دست پیدا کنید. اساساً، هر چیزی را که بتوانید تصور کنید، می‌توانید روی رایانه طراحی کنید و سپس لایه به لایه آن‌را به واقعیت تبدیل کنید.

فن‌آوری‌های سنتی در تولید هندسه‌های پیچیده و جزئیات عالی در مقیاس کوچک مانند گوشواره با مشکل مواجه می‌شوند یا حتی ناکام می‌مانند. چاپ سه بعدی به شما آزادی طراحی اشکال انتزاعی یا ساختارهای در هم تنیده را می‌دهد. حتی می‌تواند به شما این امکان را بدهد که یک شی را در داخل دیگری ببندید و آنها را به صورت موازی تولید کنید.

2. نگران وزن نباشید

برخی از جواهرات مشکل ساز هستند، زیرا سنگین هستند، که باعث می‌شود پوشیدن آن‌ها راحت نباشد و کاربردی نباشد. اگر تصمیم به استفاده از فناوری‌های ساخت افزودنی دارید، می‌توانید آن موضوع را فراموش کنید. راه‌های زیادی برای کاهش وزن جواهرات پرینت سه بعدی برای شما وجود دارد.

اول از همه، برخی از مواد بسیار سبک وزن هستند. فن‌آوری‌هایی مانند SLS یا Jet Fusion با پودر پلاستیک کار می‌کنند، که در حال حاضر آنها را بسیار سبک‌تر از فناوری‌های تولید سنتی می‌کند.

پرینت سه بعدی جواهرات شما را نیز می توان با توری پر کرد. طرح‌های بزرگ‌تر مانند زیور آلات تزئینی، سنجاق‌های سینه یا گردن‌بند نباید در داخل جامد باشند. یک راه حل جالب برای جواهرات پرینت سه بعدی سبک، ساختارهای مشبک است.

آخرین اما نه کم اهمیت؛ قطعات شما را می توان توخالی کرد. برخی از مواد پرینت سه بعدی وجود دارند که ممکن است این امکان را نداشته باشند، اما آنها همچنین گزینه‌های زیادی برای انتخاب از جایی هستند که توخالی کردن مجاز است و حتی توصیه می‌شود.

3. به سطح جدیدی از کیفیت برسید

پرینت سه بعدی جواهرات و بدلیجات اینوفب

شما ممکن است از آن دسته افرادی باشید که پرینت سه بعدی را به عنوان یک چاپگر سه بعدی FDM با کیفیت پایین می‌بینید، جایی که لایه‌ها قابل مشاهده هستند. این یک خبر قدیمی است، پرینت سه بعدی حرفه‌ای کیفیت HD را برای جواهرات پرینت سه بعدی شما به صحنه می‌آورد.

بسته به فناوری، Additive Manufacturing قادر است به ضخامت لایه به 25 میکرومتر برسد که 0.025 میلی متر است. برای مقایسه، میانگین ضخامت مو 100 میکرومتر است. تکنیک‌های جدید تولید به شما این امکان را می‌دهد که با هزینه کم به کیفیت عالی برسید.

4. مواد سه بعدی نوآورانه

چاپ سه بعدی فلزی نیز می‌تواند برای شما مفید باشد. می‌توانید طرح‌های خود را در فلزات گران‌بها مانند برنز یا نقره با گزینه‌های مختلف آبکاری تولید کنید.

با این حال، همانطور که در بالا ذکر کردیم، می‌توانید حتی از پلاستیک برای پرینت سه بعدی جواهرات خود استفاده کنید. خودتان را فقط به فلزات محدود نکنید، ممکن است مواد خلاقانه دیگری نیز وجود داشته باشد. یکی از مشتریان ما زیورآلات کیفی را برای مجموعه خود با فناوری پلاستیک چاپ سه بعدی SLS چاپ کرد و سپس در رنگ‌های مختلف تکمیل شد.

همچنین رزین‌ها قابل ذکر هستند. هم پلاستیک و هم رزین برای پرینت سه بعدی مواد قوی، مستحکم و مقاوم در برابر خراش هستند. به عنوان مثال، رزین VeroWhite می‌تواند پرینت سه بعدی جواهرات با سطحی بسیار صاف را به لطف پخت UV به شما بدهد و در 12 رنگ موجود است. رزین‌های دیگر، مانند EPU، انعطاف‌پذیر هستند و می‌توان آنها را برای دستبند یا بند ساعت توصیه کرد.

5. قالب‌های پرینت سه بعدی جواهرات را بسازید

پرینت سه بعدی جواهرات و بدلیجات اینوفب

اگر به این نتیجه رسیدید که ساخت افزودنی فناوری مناسبی برای تولید جواهرات شما نیست، هنوز هم می‌تواند یک دارایی عالی برای فرآیند طراحی شما باشد. یکی از کاربردهای جالب پرینت سه بعدی قالب است. فرآیند تولید شما را می‌توان به لطف پرینت سه بعدی بهبود بخشید، زیرا می‌تواند یک مدل اصلی عالی را در اختیار شما قرار دهد تا بعداً برای ساخت قالب مورد استفاده قرار گیرد.

ایجاد قالب با کمک پرینت سه بعدی بسیار محبوب است، در مورد مزایای قالب های چاپ سه بعدی بیشتر بخوانید.


علاقه مند به سفارش محصولی برای پرینت هستید؟ این مطلب را مطالعه کنید:

سفارش پرینت سه بعدی

چگونه تولید جواهرات پرینت سه بعدی را شروع کنیم؟

اولین مرحله مدل سازی سه بعدی است. این می‌تواند ساده‌تر از آن چیزی باشد که فکر می‌کنید زیرا نرم افزارهای ویژه‌ای وجود دارد که فقط برای طراحی جواهرات اختصاص داده شده است. با 11 مورد از بهترین نرم افزارهای طراحی جواهرات آشنا شوید و بهترین را برای پروژه خود انتخاب کنید. با این حال، اگر می‌خواهید با برداشتن قدم‌های کوچک در دنیای مجازی شروع کنید، ساده‌ترین نرم افزار مدل سازی سه بعدی 2019 را بررسی کنید.

ممکن است این اتفاق بیفتد که در مورد راه اندازی کسب و کار جواهرات خود بسیار جدی باشید. مزایای بی‌‌شماری از آن وجود دارد و برای سهولت در کار شما، 5 مرحله آسان برای راه‌اندازی یک کسب و کار جواهرات را آماده کرده ایم.

از پروژه های پرینت سه بعدی جواهرات الهام بگیرید

شما می‌توانید پروژه‌های پرینت سه بعدی جواهرات بسیار چشمگیر مانند دستبندهای چاپ سه بعدی نایلونی، حلقه‌های لوکس یا کلاچ انعطاف‌پذیر برنده جایزه را با پست وبلاگ ما پیدا کنید. اما توجه به ما آخرین پروژه‌ها نیز معطوف شده است، زیرا پروژه‌های جدیدی همیشه در حال ظهور هستند و واقعاً الهام‌بخش هستند.

سیستم عصبی

مجموعه‌ای از حلقه‌ها، دستبندها و گردنبندهای مشابه، سیستم عصبی سازه‌های زیبا و الهام‌گرفته از طبیعت را طراحی می‌کند که دستیابی به آن‌ها بدون فناوری‌های سه بعدی غیرممکن است. آنها از شبیه‌سازی‌های کامپیوتری گیاهان، مانند برگ، برای ایجاد طرح‌های نفس گیر استفاده می‌کنند. شاید الهام بخش شما برای پرینت سه بعدی جواهرات درست در کنار شما باشد؟ کنجکاوانه نگاه کنید!

رادیان

انگشتر نفرتیتی | برنز | طلا

سازندگان این انگشتر بر دقت هندسه تسلط داشتند. رادیان می‌گوید که «کار با پرینت سه بعدی به عنوان روش تولید، دنیای جدیدی از اشکال و زیبایی‌شناسی را باز می‌کند. این به رادیان اجازه می‌دهد تا از مواد خلاقانه استفاده کند و قطعاتی با بیانیه منحصر به فرد و هنری ایجاد کند. چاپ سه بعدی جواهرات آنها مینیمالیست و می‌توان گفت ساده است، اما این سادگی خطوط مستقیم چقدر جذب کننده است. رادیان با الهام از گرافیک و معماری، پیام روشنی در مورد ماموریت خود ارسال می‌کند.

جواهرات اِچ آی

   HI Jewellery مخفف Human Interface Jewelry است. آمریا دیگل موسس این شرکت است و همانطور که می‌توانید حدس بزنید طراح رابط کاربری است. او مجموعه چاپ سه بعدی جواهرات خود را توسعه داد زیرا همانطور که می‌گوید: “جواهرات چیزی کاملا شخصی است.” می‌تواند سبک و شخصیت شما را منعکس کند، یا می‌تواند احساساتی باشد و معنی زیادی داشته باشد. مردم همیشه درباره چی‌هایی که می‌پوشند داستان‌هایی دارند. و بنابراین، او می‌خواست از زنان شاغل در صنعت فناوری تجلیل کند تا چیزی خاص و شخصی به آنها بدهد. او در مورد پیشرفت خود اظهار داشت: “این در مورد دادن یک نماد به زنان است، مانند نشان افتخاری که می‌گوید آنها به صنعت فناوری تعلق دارند، و چیزی برای آنها ساخته شده است زیرا آنها در زمینه فناوری کار می‌کنند.”

با پرینت سه بعدی کاملاً هماهنگ شوید

همانطور که می‌بینید، پرینترهای سه بعدی طلاسازی امکان پرینت سه بعدی جواهرات را فراهم کرده‌اند و هیچ چیز مانعِ شما برای استفاده حداکثری از فناوری های سه بعدی نیست. از دستبندهای پرینت سه بعدی و سایر عناصر تزئینی الهام بگیرید تا ایده آنچه را که می‌توانید با ساخت افزودنی به دست آورید، به چنگ بیاورید. مدل سازی سه بعدی جواهرات را با یکی از نرم افزارهای اختصاصی شروع کنید و آزادی طراحی کاملاً جدید و سطح جزئیات غیرممکن برای تولید با روش‌های ساخت را کشف کنید.

هنگامی که مدل‌های خود را دارید، نگران سرمایه‌گذاری در پرینترهای سه بعدی گران قیمت نباشید. برای تولید می‌توانید از خدمات پرینت سه بعدی جواهرات و پرینت سه بعدی با رزین ما استفاده کنید. با ما تماس بگیرید تا ضمن دریافت مشاوره، در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب خود برسید. پرینت سه بعدی تبریز


مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

ماکت زیره کفش

پرینت سه بعدی کفش و زیره

هزینه پرینت سه بعدی


منبع: sculpteo.com

امتیاز ما
اسکرول به بالا