پرینت سه بعدی تبریز

سفارش پرینت سه بعدی تبریز

سفارش پرینت سه بعدی

اختصاصی مرکز خدمات پرینت سه بعدی تبریز: پرینتر سه بعدی یک ابزار تولید سه بعدی نوپاست که طرح‌های کامپیوتری را به نمود فیزیکی آن تبدیل می‌کند. چاپگرهای سه بعدی طیف گسترده‌ای از اشکال، اندازه‌ها و انواع دارند، اما در اصل همه آنها ماشین‌های تولید افزودنی تحت کنترل کامپیوتر هستند. مشابه نحوه‌‌ی قرار دادن جوهر در چاپگرهای کاغذی در یک لایه برای ایجاد یک تصویر، پرینترهای سه بعدی مواد را لایه به لایه برای ایجاد یک شی سه بعدی می‌گذارند.

پرینترهای سه بعدی طیف وسیعی از کاربردها را دارند؛ طراحان از این فناوری برای آزمایش ایده‌های محصول استفاده می‌کنند، شرکت‌های تولیدی برای ساخت قطعات پیچیده و سازندگان برای ساخت یراق آلات استفاده می‌کنند. اگرچه انواع مختلف و کاربردهای پرینترهای سه بعدی بسیار متفاوت است، با این حال همه پرینتر های سه بعدی را می‌توان به سادگی به عنوان یک ابزار توصیف کرد. آنها به مردم اجازه می‌دهند چیزهایی بسازند که قبلاً قادر به ساختن آن نبودند.

از این راهنما می‌آموزید که چاپگر های سه بعدی چیست، چگونه کار می‌کنند، چه زمانی باید استفاده شوند و چگونه برای آنها طراحی و از آنها استفاده کنید. همچنین ضمن آشنایی با مراحل سفارش پرینت سه بعدی، منابعی را در مورد خرید چاپگرها و خدمات پرینت سه بعدی ارائه خواهم کرد. پس از اتمام این مطلب، امیدوارم بتوانید برخی چیزها را خودتان چاپ کنید!

پرینت سه بعدی چیست؟

چاپگرهای سه بعدی به عنوان ماشین ها در چند دسته مختلف قرار می‌گیرند. به دلیل روشی که پرینترهای سه بعدی کار می‌کنند، به آنها ماشین آلات تولید افزودنی نیز می‌گویند. به جای اینکه دستگاه قطعاتی را از بلوکی از مواد خام برای تشکیل یک شکل خاص (تولید کاهشی) برش دهد یا سوراخ کند، چاپگرهای سه بعدی مواد را ذره ذره اضافه می‌کنند تا کار خود را شکل دهند و آنها را به ماشین‌های تولیدی افزودنی تبدیل می‌کنند. به‌طور خلاصه، این بدان معناست که چاپگرهای سه بعدی ماشین‌هایی هستند که توسط رایانه‌ها کنترل می‌شوند و به روش افزودن مواد، شکلی را خلق می‌کنند که برنامه‌ریزی شده‌اند.

در مقایسه با سایر ماشین‌های صنعتی سی‌ان‌سی، پرینترهای سه بعدی ناکارآمد هستند زیرا برای ساخت قطعات به مقیاس ساعت‌ها زمان نیاز دارند، در حالی که سایر ماشین‌ها مانند ماشین‌های قالب‌گیری تزریقی می‌توانند قطعات قوی‌تر و بادوام‌تری را در عرض چند دقیقه تولید کنند. پرینترهای سه بعدی مختلف معایب و مزایای متفاوتی دارند، اما بیشتر پرینترهای سه بعدی به دلیل نحوه‌ی ایجاد قطعات، قطعاتی نسبتا ضعیف و کوچکی تولید می‌کنند. پس چرا از پرینت سه بعدی استفاده کنیم؟

پرینترهای سه بعدی می‌توانند بسیار ارزان باشند، بنابراین به هر کسی که یک چاپگر دارد اجازه می‌دهد هر چیزی را به‌راحتی بسازد. آنها به طراحان اجازه می‌دهند مستقیماً از ایده‌ها به واقعیت بروند، امکان تکرار سریع‌روی طرح‌ها را فراهم می‌کنند و می‌توانند هندسه‌های پیچیده‌ای را بدون مشکل ایجاد کنند. به‌طور خلاصه، تنها با فشار دادن یک دکمه، می‌توانید هر آنچه را که تصور می‌کنید بسازید.

نمونه‌سازی سریع

برخلاف اکثر ماشین‌های سی‌ان‌سی دیگر، پرینترهای سه‌بعدی هزینه‌های راه‌اندازی یا روش‌های بسیار کمی دارند؛ و به همین دلیل است که در سال های اخیر سفارش پرینت سه بعدی نیز رونق فراوانی یافته است. پرینترهای سه بعدی را می‌توان برای تولید قطعات طراحی شده سفارشی نسبتاً سریع و ارزان استفاده کرد، که چاپگرهای سه بعدی را به یکی از بهترین ابزارهای نمونه‌سازی سریع تبدیل می‌کند. ماشین‌های تولیدی در مقیاس بزرگ‌تر ممکن است برای هر قطعه جدید نیاز به قالب‌ها یا وسایل دقیق ماشین‌کاری شده داشته باشند، به این معنی که هزینه‌های راه‌اندازی و مراحل بیشتری برای تولید محتوا دارند. آنها برای ساختن صدها یا هزاران قطعه خاص بارها و بارها تنظیم شده‌اند. با استفاده از یک چاپگر سه بعدی، می‌توان یک قطعه را ارزان طراحی کرد و ساخت و سپس طراحی آن را می‌توان چندین بار متوالی اصلاح، چاپ و آزمایش کرد، قبل از اینکه قطعه به تولید در مقیاس کامل برسد.

هندسه های پیچیده

پرینت سه بعدی یک فرآیند تولید اتوماتیک است. فقط با فشار دادن یک دکمه، هر چیزی که طراحی کنید ساخته می‌شود. سایر روش‌های تولید مانند مته پرس، ماشین تراش یا فرز، باید توسط سازنده انجام شود. قطعه کار باید توسط کاربر تراز، اندازه‌گیری و ماشین کاری شود که خطای انسانی را در ساخت قطعه وارد می‌کند. چاپگرهای سه بعدی، به دلیل روشی که قطعات را ایجاد می‌کنند، می‌توانند بسیاری از قطعات را با هندسه‌های پیچیده بسازند، از جمله اشکال طبیعی مانند اندام‌های مصنوعی یا ماکت‌‌های حیوانی، یا اشکال پیچیده‌تر مانند چند وجهی یا کپی‌های ساختمانی مقیاس. چاپگرهای سه بعدی فرصت‌های زیادی را در اختیار سازندگان قرار می‌دهند فقط به این دلیل که به مردم اجازه می‌دهند چیزهایی بسازند که قبلاً نمی‌توانستند بسازند.

محتوای سفارشی شده

همانطور که قبلا توضیح داده شد، طرح های سه بعدی را می‌توان به‌راحتی در رایانه تغییر داد و سپس دوباره چاپ کرد. این بدان معناست که فایل‌ها را می‌توان برای افراد یا چیزهای خاص سفارشی کرد و به راحتی چاپ کرد، بدون تغییر در تنظیمات دستگاه. توانایی ایجاد محتوای شخصی‌سازی‌شده هم برای تولید در مقیاس کوچک و هم برای سازندگان ارزشمند است، زیرا به آنها اجازه می‌دهد طرح‌هایی را برای افراد خاص ایجاد کنند یا حتی طرح‌هایی را تولید کنند که دیگران به آن‌ها می‌دهند. جواهرات شخصی سازی شده، پروتزهای متناسب سفارشی و حتی اسکن سه بعدی افراد جزو مرسوم ترین موراد در سفارش پرینت سه بعدی است.

پرینت سه بعدی چگونه کار می‌کند؟

برای درک دقیق‌تر نحوه‌ی کار پرینترهای سه بعدی و نحوه‌ی طراحی برای آنها، باید انواع مختلف پرینترهای سه بعدی موجود در بازار را بدانید. اگرچه مواد و روش‌های ایجاد قطعات بسیار متفاوت است، اما همه پرینترهای سه‌بعدی با افزودن مواد لایه‌به‌لایه، قطعات را می‌سازند و هر لایه را به هم می‌آمیزند تا یک جسم جامد بسازند.

سفارش پرینت سه بعدی تبریز اینوفب

چند نوع مختلف از فرآیندهای چاپ سه بعدی وجود دارد: برخی از آنها برای تولید در مقیاس بزرگتر مناسب‌تر هستند، برخی دیگر اجازه می‌دهند چندین ماده یا رنگ در طول چاپ وجود داشته باشند، و برخی از انواع چاپگرها به دلیل نحوه عملکرد آنها حتی می‌توانند نسبتاً آسان ساخته شوند. من متداول‌ترین انواع چاپگرهای سه بعدی را در این راهنما گنجانده‌ام، چند نوع چاپگر دیگر نیز وجود دارد، اما بیشتر آنها از چهار مورد زیر ناشی می‌شوند.

مدل‌سازی رسوب ذوب شده (FDM)

مدل سازی رسوب ذوب شده احتمالاً یکی از رایج‌ترین انواع پرینت سه بعدی است که درک آن نیز ساده است. در این نوع پرینت سه بعدی،  معمولاً مواد آن که پلاستیک ABS یا PLA است، توسط سر چاپگر ذوب شده و بر روی بستر چاپگر اکسترود می‌شود، مشابه نحوه رسوب جوهر بر روی صفحه چاپگر کاغذ. سر اکسترودر چاپگر، مواد را لایه به لایه می‌گذارد تا یک مدل سه‌بعدی بسازد، و هر لایه با سرد شدن به لایه قبلی متصل می‌شود.

چاپگرهای FDM به دلیل ارزان بودن و راحتی ساختی که دارند، جزو رایج‌ترین پرینترهای رومیزی هستند. دقت آنها بستگی به کیفیت موتورهایی دارد که موقعیت سر اکسترودر را نسبت به سکوی ساخت کنترل می‌کنند و همچنین ظرافت سر اکسترودر در هنگام اکسترود کردن مواد. از آنجایی که مواد لایه به لایه ساخته می‌شوند، قطعات چاپ شده در طول مقطع افقی خود ضعیف می‌شوند. علاوه بر این، هر بخش آویزان از قطعات پرینت سه بعدی در چاپگرهای FDM به مواد پشتیبانی نیاز دارد تا برآمدگی را حفظ کند.

پرینت سه بعدی SLA (استریولیتوگرافی)

استریولیتوگرافی قدیمی‌ترین روش پرینت سه بعدی است که در آن برای جامد کردن رزین مایع با اشعه ماوراء بنفش از لیزر استفاده می‌شود. در حالی که پرینترهای FDM لایه‌های رشته را بیرون می‌کشند تا مدل سه‌بعدی را تشکیل دهند، پرتو لیزر روی چاپگر SLA تکه‌ای از قطعه را بیرون می‌کشد تا رزین مایع را لایه به لایه خشک کند و قطعه سه‌بعدی را ایجاد کند. در حالی که اکثر چاپگرهای سه بعدی دیگر از پایین قطعه چاپ می‌کنند و به سمت بالا حرکت می‌کنند، چاپگرهای SLA می‌توانند از بالا به پایین چاپ کنند. حمام لیزر و رزین در پایه چاپگر قرار می‌گیرد و قسمت به سکوی ساخت پایین ثابت می‌شود و هنگام چاپ کشیده می‌شود.

پرینتر های SLA به دلیل ماهیت خود می‌توانند بسیار سریع و دقیق باشند. با این حال، رزین به خودی خود گران است و باید در ظروف مخصوص نگهداری شود. اکثر رزین‌ها، زمانی که پخت می‌شوند، معمولاً بسیار شکننده هستند و نمی‌توانند نیروی زیادی را تحمل کنند، بنابراین چاپ SLA معمولاً برای نمون‌ سازی مفید است، اما نه تولید. مانند چاپگرهای FDM، چاپگرهای SLA به ساختارهای پشتیبانی برای قطعات چاپی نیاز دارند، اما مواد آنها محدود است زیرا آنها فقط می‌توانند در رزین پخته شده چاپ کنند و نمی توانند چندین نوع ماده را به طور همزمان چاپ کنند. با این حال، دقت چاپگرهای SLA به آنها امکان چاپ ساختارهای بسیار پیچیده و ظریف را می‌دهد.

پرینت سه بعدی SLS (تف جوشی لیزری انتخابی)

تف جوشی لیزری شبیه استریولیتوگرافی است که در آن از لیزر برای جامد کردن مواد و تشکیل یک شکل جامد استفاده می‌شود. بزرگترین تفاوت بین این دو فناوری این است که در حالی که برای چاپ SLA از رزین مایع استفاده می‌شود، در تف جوشی لیزری مواد پودری استفاده می‌شود. لایه‌هایی از پودر روی یک تخت چاپ گذاشته می‌شوند و ذرات هر لایه توسط لیزر خشک می‌شوند. تف جوشی لیزری از این جهت مفید است که می‌تواند طیف وسیعی از مواد از جمله پلاستیک، شیشه و برخی فلزات را پشتیبانی کند.

برای چاپ قطعات در دستگاه SLS به هیچ ماده پشتیبانی نیازی نیست زیرا قطعات در قدرت غوطه‌ور هستند، بنابراین می‌توان از آنها برای ایجاد قطعات پیچیده‌تر و دقیق‌تر از سایر چاپگرها استفاده کرد. با این حال، آنها معمولاً فقط در صنعت یافت می‌شوند زیرا به لیزرهای با قدرت بالا نیاز دارند و می‌توانند بسیار گران باشند.

پرینت سه بعدی LOM (ساخت اشیای چند لایه)

در فرآیند ساخت اشیای چند لایه، از لیزر یا چاقو برای برش تکه‌های مدل سه بعدی از ورق های مواد استفاده می‌شود. هر ورق از مواد روی ورق قبلی کشیده شده و توسط ابزار برش بریده می‌شود و سپس چسب‌زنی انجام می‌شود تا ورق بعدی به آن بچسبد. بنابراین چاپگر، پشته‌هایی از مواد ورق برش خورده و ذوب شده را با هم تولید می‌کند. از آنجایی که چاپگرهای LOM از پشته‌های کاغذ تشکیل شده‌اند، می‌توان کاغذ را قبل از استفاده در دستگاه روی (دو بعدی) چاپ کرد، به این معنی که این چاپگرها در واقع می‌توانند برای ایجاد مصنوعات پرینت سه بعدی رنگی استفاده شوند.

چاپگرهای سه بعدی به طراحان این امکان را می‌دهند که مستقیماً از ایده‌ها و طرح‌های مفهومی به مدل و ماکت های فیزیکی بروند. برای انجام این کار، شی باید با استفاده از نوعی نرم افزار طراحی سه بعدی بر روی کامپیوتر طراحی شود. هنگامی که یک قطعه طراحی شد، می‌توان آن را به نرم افزار مخصوص چاپگر سه بعدی وارد کرد، که قطعه را برش می‌دهد و لیستی از مسیرها و جهت‌های مورد استفاده برای ایجاد قطعه را برای چاپگر ارسال می‌کند.

این پرینترها هزینه تولید بسیار پایینی دارند زیرا مواد اولیه آن فقط از کاغذ یا پلاستیک است. آنها مزیت چاپ قطعات انعطاف‌پذیر و مستحکم را به دلیل خواص مواد ورق‌ها دارند. در حالی که قطعات قوی هستند، آنها فقط پشته‌های کاغذ هستند، بنابراین تمایل دارند به راحتی پوشیده شوند و ویژگی‌های قطعات کوچک به‌راحتی باز می‌شوند. ماشین‌های LOM در ایجاد قطعات بزرگ با حداقل جزئیات کوچک بهترین هستند. هر پرینت نیاز به پس‌پردازش زیادی دارد تا قسمت از بقیه مواد حذف شود. این چاپگرها معمولاً ضایعات زیادی تولید می‌کنند زیرا هر قسمت باید از پشته‌های کاغذ حفر شود و هندسه قطعات ایجاد شده به دلیل نحوه ساخت قطعات محدود می‌شود.

طراحی سه بعدی برای پرینت سه بعدی

برنامه‌های مختلف CAD (طراحی به کمک کامپیوتر) برای طراحی مدل های سه بعدی در جهت اهداف مختلفی وجود دارد. برنامه‌های طراحی مانند Tinkercad یا Autodesk 123D برای مبتدیان علاقه‌مند به طراحی سه بعدی و پرینت سه بعدی، رایگان و عالی هستند، در حالی که برنامه‌هایی مانند SolidWorks و Autodesk Inventor توسط مهندسان حرفه‌ای برای طراحی قطعات و مجموعه‌ها در جهت تولید استفاده می‌شوند.

نحوه کار پیرنتر های سه بعدی - اینوفب

جهت بخشی

مشابه فرآیند تولید، هنگام طراحی برای پرینت سه بعدی نیز، دستورالعمل‌ها و محدودیت‌هایی در طراحی وجود دارد که باید رعایت شود. یکی از مهمترین ملاحظات در طول فرآیند طراحی، طراحی با در نظر گرفتن جهت ساخت است. همه پرینترها شروع به ساخت قطعه از بستر چاپ می‌کنند، بنابراین به خاطر بسپارید که قطعه از چه جهتی چاپ می‌شود مهم است. در حالی که تعیین جهت‌گیری قطعه‌ی بهینه در همه چاپگرها کمی متفاوت است، طراحی برای بهینه‌سازی آن جهت، مصرف مواد، زمان چاپ و خطر خرابی چاپ را به حداقل می‌رساند.

کاهش زمان چاپ و مواد پشتیبانی

با جهت‌دهی درست قسمتی که مد نظر دارید، می‌توانید مقدار مواد پشتیبانی مورد نیاز را کاهش دهید، که می‌تواند مواد و زمان چاپ را به حداقل برساند. جدا کردن مواد پشتیبان ممکن است سخت باشد و سطحی ناهموار ایجاد کند و در صورتی که قصد دارید قطعه شما شبیه یک محصول نهایی باشد، این بهترین راه نخواهد بود. برای از بین بردن اثرات مواد نگهدارنده، قطعات باید صیقل داده شده و صاف شوند.

قدرت بخش

در اکثر چاپگرهای رومیزی، قطعات معمولاً تمایل دارند در امتداد سطح مقطع قطعه که موازی با صفحه ساخت هستند، شکسته شوند. مواد لایه به لایه گذاشته یا پخته می‌شوند و لایه‌ها به خوبی با هم ترکیب نمی‌شوند و درزهایی را در امتداد سطح مقطع قطعه ایجاد می‌کنند. این بدان معنی است که در صورت اعمال نیرو، قطعات می‌توانند به راحتی در امتداد آن صفحات بشکنند. اگر می‌دانید چگونه و کجا نیرو به قسمتی از قطعه‌ی شما وارد می‌شود، قسمت خود را طوری جهت دهی کنید که جهت نیرو در امتداد آن سطح مقطع نباشد.

برآمدگی ها و قوس ها

همانطور که قبلاً اشاره کردم، اکثر چاپگرها به ساختارهای پشتیبانی چاپی نیاز دارند تا ویژگی های آویزان صاف قطعات خود را حفظ کنند. از آنجایی که مواد بصورت لایه به لایه قرار می‌گیرند، اکثر چاپگرها (عمدتاً چاپگرهای FDM و SLA) می ‌وانند تا حدود 45 درجه‌ی افقی را بدون نیاز به تکیه گاه کنترل کنند و همچنین می‌توانند ویژگی‌هایی مانند سوراخ‌های عمودی یا قوس‌های گرد با حداقل افتادگی ایجاد کنند. برای جلوگیری از مواد نگهدارنده، توجه داشته باشید که رویه‌های مسطح یا با زاویه کم کجا هستند و یا قسمت را دوباره جهت دهی گنید یا مطمئن شوید که توسط سایر ویژگی‌های قطعه، مانند برآمدگی‌های زاویه دار یا قوس‌ها، پشتیبانی می‌شوند.

5 دلیل اصلی سفارش پرینت سه بعدی به دفاتر چاپ

خریدن و راه‌اندازی چاپگر سه بعدی می‌تواند برای پیمودن مسیر طراحی تا رسیدن به محصول نهایی مفید باشد اما با این حال، موارد دیگری مانند زمان صرف شده برای عیب‌یابی و بهینه‌سازی تنظیمات برای تولید و چاپ سه بعدی با کیفیت، می‌تواند خسته‌کننده باشد. از سوی دیگر ممکن است پس از سرمایه‌گذاری قابل توجهی در زمان و تجهیزات، متوجه شوید که چاپگرتان آن چه می‌خواهید نیست؛ گزینه‌های محدودی دارد و شما امکانات بیشتری می‌خواستید.

سفارش پرینت سه بعدی

در ادامه با ما همراه شوید تا با پنج دلیل اصلی مراجعه به دفاتری مانند اینوفب ( پرینت سه بعدی تبریز ) برای خدمات پرینت سه بعدی خود آشنا شوید:

1.    طیف گسترده‌ای از فناوری‌ها، مواد و رنگ‌ها

اکثر مصرف‌کنندگان چاپگرهای سه بعدی از پلاستیک، مانند فیلامنت پی‌اِل‌اِی (PLA) یا اِی‌بی‌اِس (ABS)، و یا نوعی رزین حساس به نور استفاده می‌کنند. قطعات پلاستیکی یا رزین در مقیاس کوچک‌تر برای نمونه‌سازی اولیه به خوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما مواد و فناوری های ِ سه بعدیِ بسیار بیشتری برای کشف وجود دارد.

سفارش پرینت سه بعدی

به عنوان مثال، آلومینیوم پخته شده با لیزر، به شما توانایی ساخت اشکال ساختاری آلی با فلز سبک وزن می‌دهد که برای کاربردها و نیازهای صنعتی و ساختمانی، عالی است. اگر نیاز به صرفه‌جویی در وزن یا ساخت قطعه‌ای دارید که ضد حساسیت باشد، چاپ تیتانیوم ایده‌آل‌ترین گزینه برایتان خواهد بود.

با چاپگرهای سه بعدی رومیزی، شما محدودیت در اندازه چاپ دارید، درحالی که با یک دفتر خدمات مانند  مرکز پرینت سه بعدی تبریز می‌توانید چاپ‌های واقعاً بزرگ را در یک قطعه دریافت کنید. شما می‌توانید وسیله‌ی کوچکی مانند (یک قطعه بازی ریز و با جزئیات پیچیده، که از فولاد ضد زنگ با جزئیات بالا ساخته شده است) یا وسیله‌ی بسیار بزرگی مانند (یک قسمت مبلمان که نمونه اولیه آن از رزین ماموت است) تهیه کنید.

2.    شروع آسان

تولید مداوم پرینت‌های سه بعدی، به مهارت نیاز دارد. با این روش، علاوه بر چاپ‌های بدون دردسر، مزایای دیگری نیز دارید مثل:

عدم نیاز به عیب‌‌یابی یک چاپگر خاص و پیچیده، نداشتن نگرانی در مورد مسائل فنی مانند چسبندگی لایه، تاب برداشتن یا سایر تنظیمات ، و حتی نداشتن نیاز به دور انداختن رزین خشک نشده و چاپ‌های ناموفق.

سفارش پرینت سه بعدی

طراحی سه بعدی شما به احتمال زیاد نیاز به بهینه‌سازی دارد، اما هر ماده‌ای که ما ارائه می‌دهیم دستورالعمل‌های طراحی ساده و واضحی دارد. تغییر از چاپ با پی‌ال‌ای یا ای‌بی‌اس به پلی‌آمید (SLS) که از نظر قیمت هم مقرون به صرفه‌تر است، امکان طراحی گسترده‌ای می‌دهد. به علاوه، طراحی با این ماده به نسبت، آسان‌تر است، به خصوص به این دلیل که ساختارهای ترکیبی برای استحکام نیاز ندارد و به خودی خود فشار زیادی می‌تواند تحمل کند.

3.  صرفه‌جویی در زمان و هزینه – حتی در مراحل پردازش بعد از ساخت

اگر مجبور نیستید، چرا باید برای تجهیزات، فضای کاری یا تعمیر و نگهداریِ دستگاه چاپ هزینه کنید؟

علاوه بر این، باید زمانی را صرف یادگیری نحوه‌ی استفاده از یک چاپگر سه بعدی خاص و یا حتی برای تنظیمات یک چاپگر که قبلا با آن کار کرده‌اید زمان زیادی صرف کنید.

حتی در مرحله پردازش بعد از ساخت، زمان با ارزش زیادی را از دست می‌دهید و هزینه‌های اضافی ممکن است داشته باشید. با بیش از 100 ترکیب رنگ، می‌توانید انواع رنگ‌زنی‌های مختلف با متد‌های گوناگون را تجربه و در زمان خود صرفه‌جویی کنید. تمام مواد ارائه شونده از طرف شرکت ما، از نقره گرفته تا رنگ‌ها، دارای روکش‌ها و گزینه‌های مختلفی است که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید تا تجربه‌ای دل انگیز از چاپ سه‌ بعدی داشته باشید.

سفارش پرینت سه بعدی

4.  کارهایِ بیشتر با دردسر کمتر

چاپگر سه بعدی داخلی می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای تولید یک نمونه اولیه باشد. به‌خصوص هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می‌کنید یا برای اولین بار یک تکنیک متفاوت را امتحان می‌کنید، زیرا یادگیری روشی کارآمد برای ایجاد یک طرح قابل چاپ، ممکن است همراه با آزمون و خطاهای زیادی باشد.

در “استودیو پرینت سه بعدی تبریز” شما می‌توانید طراحی‌های چالش برانگیز خود را با استفاده از یک چاپگر سه بعدی پیشرفته، با زحمت کمتری تولید کنید.

زمان‌ تولید محصول در این مرکز نسبت به سایر مراکز رقیب بسیار کمتر است تا آنجا که کمتر از 48 ساعت برای مواد خاص در نظر داشته باشید. علاوه بر این، تنوع مواد، سایر گزینه‌های مکمل، کیفیت و سرعت تولید در چاپ سه بعدی داخلی بی نظیر است.

سفارش پرینت سه بعدی شهر

آیا به چندین مدلسازی و چاپ نیاز دارید؟ این دفتر خدماتی می‌تواند چندین چاپ را به طور همزمان تولید کند. و خبر خوب اینکه با سفارش دو یا چند چاپ سه بعدی، به ‌صورت خودکار تخفیف‌های هیجان انگیز برایتان فعال می‌شود.

همچنین تخفیف‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان، معلمان و مربیان در نظر گرفته شده است.

5. مهارت‌‌های خود را توسعه دهید.

همانطور که در مسیر چاپ سه بعدی خود پیشرفت می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که می‌توانید از توانایی‌های چاپگر سه بعدی بهتر استفاده کنید و یا طراحی‌های مقرون به صرفه هم در زمان و هم در هزینه، تولید کنید و این به معنی این است که می‌توانید کسب و کار خلاقانه خود را با چاپ سه بعدی ایجاد و یا بهتر کنید.

سفارش پرینت سه بعدی

برای همکاری با آماده هستید؟ خیلی راحت و بدون دردسر، فقط کافی است با اولین تماس در مورد جزئیات کار خود توضیحاتی ارائه دهید و در روند مشاوره و همکاری ما قرار بگیرید.

فناوری های مرتبط با پرینت سه بعدی

ماشین آلات سی ان سی CNC

چاپگرهای سه بعدی در دسته ای از ماشین ها به نام ماشین های “کنترل عددی کامپیوتری” (CNC) قرار می‌گیرند. ماشین‌های CNC ماشین‌هایی هستند که عملکرد آنها توسط کامپیوتر کنترل می‌شود. کنترل کننده ماشین یک فایل CAD را به ماشین می‌دهد و ماشین یک سری عملیات را برای ایجاد آن شی انجام می‌دهد. ماشین‌های CNC معمولاً بسیار دقیق‌تر و قابل اعتمادتر از ماشین‌هایی هستند که توسط انسان کار می‌کنند. پرینترهای سه بعدی ماشین‌های CNC تولید کننده مواد افزودنی هستند، زیرا با کامپیوتر کنترل می‌شوند و برای ایجاد یک قطعه، مواد اضافه می‌کنند. سایر ماشین‌ها، مانند آسیاب و ماشین‌های تراش، ماشین‌های تولیدی کم‌شونده هستند، زیرا مواد را برای ساختن قطعات حذف می‌کنند، درست همانطور که می‌توانید یک تکه کاغذ را برای ایجاد یک شکل برش دهید.

برش لیزری

برش لیزری، مانند پرینترهای سه بعدی، نوع دیگری از فناوری CNC نمونه سازی سریع است. برش‌های لیزری ابزارهای بسیار سریع و کارآمدی هستند که از لیزر برای برش یا حکاکی مواد مسطح بر اساس نقشه های دو بعدی CAD استفاده می‌کنند. می‌توان از آنها برای ساختن نمونه‌های کاربردی از چوب، پلاستیک و گاهی اوقات فلز و در میان مواد دیگر استفاده کرد و همچنین می توان از آنها برای ساخت آثار هنری به دلیل قابلیت های شطرنجی استفاده کرد.

اسکنرهای سه بعدی

اسکنر سه بعدی یکی دیگر از فناوری‌هایی است که معمولاً با چاپ سه بعدی همراه است. اسکنرهای سه بعدی مدل‌های سه بعدی CAD از اشیاء دنیای واقعی را تولید می‌کنند. برای اسکن اشیاء، اسکنرهای سه بعدی نقاط روی شی را به فواصل اسکنر ترسیم می‌کنند و بنابراین می‌توانند یک نمایش سه بعدی از شی ایجاد کنند، که می‌تواند چاپ سه بعدی یا برای کارهای طراحی بیشتر استفاده شود.


مقاله پیشنهادی برای مطالعه:

هزینه پرینت سه بعدی


منبع: instructables.com

امتیاز ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا