پرینت سه بعدی تبریز

هزینه پرینت سه بعدی تبریز اینوفب

تعرفه ، قیمت و هزینه پرینت سه بعدی

هزینه پرینت سه بعدی چقدر است؟ یا تعرفه پرینت سه بعدی چگونه محاسبه می‌شود؟ این سوالات، جزو پر تکرار‌ترین سوالاتی است که افراد علاقه‌مند به استفاده از این فناوری نوظهور با آن مواجه هستند. با جستجوی این سوال یا مشابه آن به شرکت‌های متعددی بر خواهید خورد که هر کدام به روشی در حال پاسخ به این سوال هستند و روش خود را بهتر از سایر روش‌ها می‌دانند. اما قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه سفارش پرینت سه بعدی خود را به کدام مجموعه و بر اساس چه تعرفه‌ای بسپارید، این مقاله را با دقت بخوانید!

ما به شما خواهیم گفت که روش استاندارد جهانی محاسبه قیمت خدمات پرینت سه بعدی چگونه است، هر یک از شرکت‌ها به چه روشی محاسبه می‌کنند و چگونه از اطلاعات کم شما برای سود بیشتر خود استفاده می‌کنند. نهایتاً به‌روز‌ترین تعرفه پرینت سه بعدی را برایتان شرح داده و یک نمونه موردی را بررسی خواهیم کرد.

 محاسبه هزینه پرینت سه بعدی به روش ساعتی

در بررسی روش‌های موجودِ بازار، به دو روش مرسوم بر می‌خوریم که یکی از آنها محاسبه تعرفه پرینت سه بعدی به روش ساعتی است. در این روش که مخاطب با یک فرمول ساده، یعنی مقدار زمانی که چاپ سفارش خود طول می‌کشد، مواجه است. به این‌ترتیب شما با یک جستجوی ساده و بررسی چند شرکت ارائه دهنده خدمات که رنج قیمت متفاوتی از مبلغ تعجب آورِ 8500 هزار تومن تا مبلغ باور نکردنی 50 هزار تومن را پیشِ روی خود خواهید داشت؛ سریعاً با ذهن محسابه‌گر خود شرکتی با کمترین تعرفه را انتخاب و وارد همکاری با او خواهید شد.

اما سوال این است: این تفاوت شدید قیمت اعلام شده میان چند شرکت مشخص بر چه مبنایی است؟ بله، همانطور که خودتان هم حدس می‌زنید، در این روش ساده‌انگارانه، موضوع کیفیت، متریال و مواد مورد استفاده شده، دستگاهی که پرینت با آن انجام خواهد شد و سایر مولفة‌ها اصلاً طرح نمی‌شود. به‌این ترتیب دست شرکت ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی برای بیشتر کردن سود خود باز است؛ بیشتر کردن میزان زمان کار دستگاه، تغییر متریال مورد استفاده و روش های دیگر جزو موضوعات غیر قابل پیگیری در این روش است که توصیه می‌شود با این سبک محاسبه، محصول خود را به هیچ شرکتی نسپارید.

محاسبه هزینه پرینت سه بعدی به روش متغیر‌ها

روش دوم و مرسوم دیگر، محسابه قیمت پرینت سه بعدی بر مبنای چهار مولفه زمان، دستمزد، وزن و قیمت مواد است. در این روش شما با یک مولفه ثابت یعنی قیمت مواد مواجه خواهید بود که شرکت‌ها امکان ارائه نرخ متفاوتی ندارند. همچنین وزن مواد استفاده شده و میزان زمان کار دستگاه روی سفارش نیز پس از بررسی یک کارشناس و اعلام او، می‌تواند برای تمامی شرکت‌ها یکسان باشد. حال تنها مولفه‌ی باقی مانده دستمزد است؛ اینجاست که می‌توانید به اطمینان بیشتری مبلغ اعلام شده‌ی دستمزد هر شرکت را با دیگری مقایسه و نتیجه‌گیری درستی داشته باشید.

اما سوال این است: آیا زمان کافی برای این اندازه از بررسی عادلانه‌ترین شرکت ارائه دهنده خدمات سفارش پرینت سه بعدی را داریم؟ اگر بله، پس ادامه دادن به مطالعه این مقاله را به زمان دیگری موکول کنید و محصول خود را به شرکت های مختلف ارسال کنید و از آنها درخواست کنید که بر مبنای کیفیت و موادی که لازم دارید، هزینه پرینت سه بعدی را به شما اعلام کنند. سپس یک نمونه از هر کدام سفارش دهید و نهایتاً بهترین کیفیت و کمترین قیمت اعلام شده را انتخاب و روند همکاری‌تان با آنها را دائمی کنید. اگر فرصت کافی نداشتیم چه؟ ادامه مقاله مسیر شما را روشن‌تر خواهد کرد.

هزینه پرینت سه بعدی استودیو اینوفب در مقایسه با سایر شرکت‌ها

تعرفه پرینت سه بعدی تبریز اینوفب چگونه است؟ در این بخش از مطلب ضمن پاسخ به این سوال، تلاش کرده‌ایم تا تعرفه های مراکز مختلف را بررسی کرده و کار شما را برای تصمیم گیری در خصوص ادامه همکاری، آسان‌تر کنیم.

دستمزد پرینت سه بعدی 18900 تومان برای هر ساعت

هزینه موراد مورد استفاده شده بر اساس انتخاب مشتری بین رنج 520 تا 990 تومان

* زمان پرینت سه بعدی یک محصول و وزن مورد نیاز آن پس از دریافت فایل یا طراحی آن از طرف مرکز، قابل اعلام می‌باشد.

حال به سراغ بررسی تعرفه مراکز مختلف می‌رویم:

مراکز پرینت سه بعدیدستمزدموادزمانوزن
اینوفب18900320 – 990متغیرمتغیر
کبود19000320 – 990متغیرمتغیر
سرو15000 – 35000نا مشخصنا مشخصنا مشخص
آرلینا مشخصنا مشخصنا مشخصنا مشخص
پارسیاننا مشخصنا مشخصنا مشخصنا مشخص
جدول مقایسه هزینه پرینت سه بعدی مراکز ارائه خدمات

استودیو اینوفب با برخورداری از کامل‌ترین و به‌روز‌ترین تجهزات پرینت سه بعدی، سی ان سی و برش لیزری و کارشناسان مجرب، می‌تواند در مسیر طراحی و مدل‌سازی، پرینت سه بعدی و همچنین پس پرداخت آن همراه شما باشد. برای ارتباط مستقیم واتس آپی کلیک کنید

مولفه‌های تاثیر گذار در تعین قیمت و هزینه

بسیاری از مشاغل و افراد از پرینت سه بعدی به دلیل سهولت کار، دقت و مناسب بودن آن برای ساخت محصولات با طرح‌های پیچیده استفاده می‌کنند. این فرآیند هم برای محصولات درجه صنعتی و هم برای محصولات تجاری مناسب است و بسیاری از مردم از آن در DIY یا خدمات چاپ سه بعدی برون سپاری می کنند. هر گزینه ای که باشد، مهم است که هزینه خدمات پرینت سه بعدی را قبل از فرو رفتن در این فرآیند در نظر بگیرید.

عوامل زیادی باعث تفاوت هزینه ها می شوند و در این مقاله به معرفی عوامل موثر بر هزینه خدمات پرینت سه بعدی و همچنین نحوه محاسبه و کاهش هزینه قطعات پرینت سه بعدی می‌پردازیم.

علاقه مند به اطلاع بیشتر از اصول سفارش پرینت سه بعدی هستید؟ سفارش پرینت سه بعدی

چه چیزی هزینه خدمات پرینت سه بعدی را تعیین می‌کند؟

میزان صرف هزینه برای یک محصول، مولفه‌ی مهمی برای تصمیم گیری در مورد خدمات پرینت سه بعدی است. بنابراین، دانستن چندین عامل مهم است که می تواند میزان هزینه را که برای چاپ یا برون سپاری پروژه خود صرف می کنید، تعیین کند. در زیر فاکتورهای مهمی که در رابطه بین هزینه و چاپ سه بعدی باید در نظر گرفته شود آورده شده است.

هزینه پرینت سه بعدی تبریز اینوفب

قیمت پرینتر سه بعدی

پرینترهای سه بعدی با فناوری ها، ویژگی ها و پیچیدگی های متفاوتی عرضه می شوند که بر قیمت، کیفیت و کمیت پرینترهای سه بعدی و قطعات پرینت سه بعدی تأثیر می گذارد. در زیر عوامل مهمی که باید در نظر بگیرید آورده شده است.

فن آوری های مختلف چاپ سه بعدی

پرینت سه بعدی یک فناوری افزودنی است که شامل ساخت یک محصول پرینت سه بعدی از مدل CAD است. با این حال، پرینترهای سه بعدی بر اساس فناوری های مختلفی کار می کنند. این بر مکانیسم چاپگر سه بعدی، سرعت تولید، مواد مناسب، تکمیل پس از پردازش و مهمتر از آن، هزینه خدمات یا قطعات چاپ شده سه بعدی تأثیر می گذارد.

در میان فناوری های مختلف مورد استفاده در پرینت سه بعدی، چند مورد در مقایسه قیمت و چاپ سه بعدی برجسته می شوند. یکی از آنها مدل سازی رسوب ذوب شده FDM است که شامل ساخت قطعات با ذوب، اکسترود و رسوب رشته های ترموپلاستیک است. پرینترهای سه بعدی FDM کمترین هزینه را در ساخت دارند. یکی دیگر از فناوری های رایج، استریولیتوگرافی یا پرینت سه بعدی SLA است که شامل استفاده از لیزر برای تبدیل رزین به پلاستیک سخت شده است. این فناوری به دلیل دقت، دقت و تطبیق پذیری بالا هزینه بالایی دارد. از دیگر فناوری ها می توان به تف جوشی لیزری انتخابی یا پرینت سه بعدی SLS و ذوب لیزری انتخابی و تف جوشی لیزری مستقیم فلزات DMLS اشاره کرد که به دلیل نادر بودن هزینه بالایی دارند.

قیمت راه اندازی چاپگر سه بعدی

راه اندازی یک چاپگر سه بعدی ممکن است به تنهایی کار دشواری باشد زیرا بسیاری از مردم نمی خواهند به تنظیمات اشتباه در چاپگر سه بعدی تازه خریداری شده آسیب بزنند یا فعال کنند. بیشتر مردم برای اینکه یک قدم جلوتر باشند، تکنسین ها را استخدام می کنند. با این حال، این یک قیمت دارد.

هیچ قیمت دقیقی برای راه اندازی چاپگر سه بعدی وجود ندارد زیرا قیمت بر اساس تخصص تکنسین ها و پیچیدگی چاپگر سه بعدی متفاوت است. به عنوان مثال، قیمت راه اندازی پرینترهای FDM بین 200 تا 1000 دلار است.

قیمت عملیات چاپگر سه بعدی

برای پاسخ به این سوال که هزینه پرینت سه بعدی چقدر است، مهم است که به هزینه کارکرد یک پرینتر سه بعدی توجه کنید. این را با استفاده از یک تصویر ساده توضیح خواهیم داد.

فرض کنید تصمیم دارید یک چاپگر سه بعدی 2000 دلاری بخرید که قصد دارید به مدت 2 سال هر روز به مدت 10 ساعت از آن استفاده کنید. اکنون با نادیده گرفتن هزینه تعمیرات، نگهداری و برق، اجازه دهید محاسبه کنیم:

10 ساعت x 365 روز x 2 سال = 7300 ساعت کل

2000 ÷ 7300 = ~ 0.27 دلار در ساعت

با محاسبه ساده خود، می‌توان نتیجه گرفت که هزینه کارکرد این چاپگر سه بعدی 2000 دلاری 0.27 دلار در ساعت است. در این راستا، یک مدل سه بعدی که حدود 3 ساعت طول می کشد تا پرینت سه بعدی شود، حدود (0.27 x 3) 0.81 دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

بنابراین، آگاهی از هزینه واقعی چاپ یک مدل سه بعدی، تعیین کننده هزینه خدمات چاپ سه بعدی است.

هزینه تعمیر و نگهداری

پرینترهای سه بعدی چاپ هایی با کیفیت بالا ارائه می کنند، اما بدون تعمیر و نگهداری، عملکرد و کیفیت چاپ آنها کاهش می یابد. مانند بسیاری از ماشین های دیگر، یک چاپگر سه بعدی نیاز به تعمیر و نگهداری مناسب دارد. با این حال، این با هزینه خود همراه است.

هزینه های تعمیر و نگهداری شامل هزینه تعویض قطعات پرینتر سه بعدی و تمیز کردن این قطعات است. بسته به قطعات و پیچیدگی چاپگر سه بعدی، ممکن است چند صد دلار هزینه داشته باشد. به عنوان مثال، برای یک چاپگر FDM، هزینه نگهداری از 200 تا 500 دلار متغیر است. برای کسانی که می خواهند متخصصان کار را انجام دهند، هزینه های نگهداری افزایش می یابد زیرا “متخصص” نیز هزینه خود را دریافت می کند.

هزینه پرینت سه بعدی تبریز اینوفب

مواد پرینت سه بعدی

با پیشرفت دانش در این زمینه، مواد مورد استفاده در ساخت پرینت سه بعدی قوی افزایش می یابد. این باعث افزایش انعطاف پذیری در ساخت محصولات، ویژگی های آنها و هزینه قطعات پرینت سه بعدی می شود. تأثیر مواد بر روی قطعات پرینت سه بعدی و هزینه خدمات چاپ سه بعدی عمیق است زیرا دسترسی، نادر بودن و غیره نقش بسیار زیادی ایفا می کند. مواد متداول مورد استفاده در پرینت سه بعدی عبارتند از:

پودر و رشته (فیلامنت)

پودرها و رشته‌ها ارزان‌ترین و رایج‌ترین مواد مورد استفاده در چاپ سه بعدی هستند. آنها ترموپلاستیک هستند، یعنی زمانی که آنها را ذوب می کنید، می توانید آنها را تغییر شکل دهید و تا زمانی که نتیجه دلخواه به دست آید، آنها را تغییر دهید.

افراد غیرمتخصص و کسانی که فقط به عنوان سرگرمی به چاپ سه بعدی می پردازند، دوست دارند از این ترموپلاستیک ها (که متداول آن ها PLA و ABS هستند) استفاده کنند، زیرا ارزان هستند. به عنوان مثال، فیلامنت ها می توانند تا 20 دلار در هر کیلوگرم باشند. با این حال، در حالی که ارزان است، استفاده از این مواد در تولید محصولات با کیفیت بالا کار سختی است، زیرا هزینه و زمان زیادی را صرف تکمیل مدل های سه بعدی خواهید کرد.

رزین

رزین ها بدون شک بهترین مواد پرینت سه بعدی هستند، زیرا کار بر روی آن آسان است و پس از عملیات نیز بسیار آسان است. با این حال، بر خلاف پلاستیک ها و رشته ها، آنها بسیار گران هستند. بنابراین، کار با آنها مطمئناً هزینه قطعات پرینت سه بعدی را افزایش می دهد و خدماتی که از آنها استفاده می کنند هزینه بیشتری خواهند داشت.

مواد با کیفیت بالا

هزینه خدمات پرینت سه بعدی با استفاده از مواد پیشرفته افزایش می یابد. مواد گران قیمت به آسانی در دسترس و رایج نیستند، که منجر به گران تر شدن آنها می شود. به عنوان مثال، کار با فلزاتی مانند تیتانیوم، کبالت، آلومینیوم، نیکل و فولاد آلیاژی بسیار گران است. این به دلیل نیاز به فناوری های خاص است، به عنوان مثال، DMLS که از بخش قبل نشان داده شده است که گران است.

اندازه و پیچیدگی مدل سه بعدی

در طراحی پرینت های سه بعدی، یک مدل سه بعدی برای ایجاد یک پرینت سه بعدی دقیق ضروری است زیرا جزئیات ضروری مورد نیاز برای فرآیند تولید را فراهم می کند. پس از دریافت مدل سه بعدی، تخمین هزینه چاپ سه بعدی یا هزینه خدمات چاپ سه بعدی آسان تر است.

پیچیدگی و اندازه مدل بر قیمت نهایی چاپ سه بعدی تأثیر می گذارد. طرح‌های پیچیده ممکن است به یک فناوری پرینت سه بعدی دقیق و دقیق نیاز داشته باشند و این بر هزینه تأثیر می‌گذارد. درک پیچیدگی و اندازه مدل سه بعدی به جلوگیری از اتلاف سرمایه و اتلاف وقت کمک می کند.

حجم قطعه

حجم قطعه مقدار مواد را تعیین می کند که نشان دهنده فناوری چاپ نیز می باشد. اگرچه پرینت سه بعدی مزایای زیادی برای تولید انبوه دارد، اما حجم زیاد قطعات به تعداد زیادی مواد و زمان چاپ طولانی تری نیاز دارد. همچنین، اندازه مواد، عملیات پس از پردازش را تعیین می کند، که عامل دیگری است که بر هزینه خدمات چاپ سه بعدی تأثیر می گذارد.

پس پردازش برای قطعات پرینت سه بعدی

پس از چاپ یک محصول، بسیاری از مراحل پس از پردازش برای بهبود کیفیت و عملکرد پرینت های سه بعدی استفاده می شود. این روش های پس از پردازش چند دلار به هزینه قطعات پرینت سه بعدی یا خدمات چاپ سه بعدی اضافه می کند. برترین فرآیند پس از پردازش و ارتباط آنها با هزینه عبارتند از:

پرداخت

پولیش یک فرآیند پس از پردازش مناسب برای دستیابی به صاف ترین سطح ممکن برای چاپ سه بعدی است. این شامل سنباده زدن پرینت سه بعدی، شستشوی چاپ ها و سپس استفاده از پولیش است. پولیش بسیار گران است زیرا نیاز به دقت ابعادی و سطح مهارت بسیار متوسطی وجود دارد.

آبکاری

این شامل پوشش دادن پرینت های سه بعدی با فلزات خاص مانند طلا یا نقره با استفاده از الکترولیز است. چاپ سه بعدی کاتد است در حالی که فلز آند است و هر دو در یک الکترولیت فرو می‌روند. با عبور جریان، یون فلزی روی پرینت سه بعدی رسوب می کند.

آبکاری آبکاری برای بهبود استحکام و ظاهر پرینت های سه بعدی مناسب است. با این حال، این فرآیند به دلیل مکانیزم و فلز پوشش بسیار گران است.

پوشش اپوکسی

پوشش اپوکسی شامل پوشش دادن پرینت‌های سه بعدی با رزین اپوکسی و سخت‌کننده برای بهبود استحکام و مهر و موم کردن قسمت متخلخل چاپ‌ها است. به طور کلی، این یک فرآیند محافظتی موثر و پرهزینه است. هزینه فرآیند به نوع پوشش اپوکسی شما و تجربه شخصی که آن را پوشش می دهد بستگی دارد.

چگونه هزینه چاپ سه بعدی را کاهش دهیم

هزینه قطعات پرینت سه بعدی یا هزینه خدمات چاپ سه بعدی به زمان دستگاه و هزینه مواد بستگی دارد. بنابراین، برای کاهش هزینه چاپ سه بعدی، باید هر دو جنبه را متعادل کنید. در زیر چند روش معمولی و فنی برای کاهش هزینه چاپ سه بعدی آورده شده است.

از مواد ارزان‌تر استفاده کنید

همانطور که باید تا به حال می دانستید، نوع مواد مورد استفاده در چاپ سه بعدی شما در کل هزینه صرف شده بسیار موثر است. بنابراین، شما باید از مواد چاپی با تعادل کیفیت و هزینه برای چاپ های خود استفاده کنید.

فرآیند مناسب را انتخاب کنید

تکنولوژی پرینت سه بعدی متفاوت هزینه های متفاوتی دارد. این می تواند به دلیل پیچیدگی دستگاه یا مواد باشد. بنابراین، بهتر است فناوری را در محدوده سرمایه خود انتخاب کنید، بدون اینکه از عملکرد آن کاسته شود.

صرفه جویی در مواد چاپ

هرچه مدل سه بعدی بزرگتر باشد، هزینه خدمات پرینت سه بعدی بالاتر است. کاهش سایز مدل به معنای حجم کمتر است که نشان دهنده میزان کمتر مواد مورد نیاز برای چاپ و البته هزینه کمتر است. با این حال، هنگام کاهش اندازه مدل، نباید عملکرد آن را تغییر دهید. در زیر چند راه برای کاهش مقدار مواد وجود دارد:

قطعات توخالی

برخی از قطعات پرینت سه بعدی نیازی به استحکام کامل ندارند. بنابراین، توخالی کردن تعداد مواد مورد استفاده شما را کاهش می دهد که به منزله هزینه کمتر است.

ساختارهای پشتیبانی را حذف کنید

پشتیبانی در ساخت قطعاتی که آویزان می شوند ضروری است. با این حال، از مواد بیشتری استفاده می کند، نیاز به پس پردازش دارد و هزینه تولید را افزایش می دهد. بنابراین، شما باید با طراحی زاویه بیش از 450 و تقسیم مدل خود، نیاز به پشتیبانی را از بین ببرید.

درصد پر شدن را کاهش دهید

همچنین می توانید با کاهش درصد پر شدن، هزینه پرینت سه بعدی را کاهش دهید. این همچنین باعث حفظ مواد و بهبود بهره وری می شود. این یک روش ایده آل برای زمانی است که محصول نیازی به رفع نیازهای ساختاری یا مکانیکی خاصی ندارد.

ارتفاع و وضوح لایه بیشتر را انتخاب کنید

ارتفاع لایه وضوح مورد چاپ شده را تعیین می کند. چاپ با ارتفاع لایه کم سطح صاف تری خواهد داشت اما زمان تولید و هزینه را به طور خودکار افزایش می دهد. بنابراین، شما باید ارتفاع لایه را افزایش دهید. با این حال، در حالی که ارتفاع لایه را افزایش می دهید، در نظر بگیرید که آیا بر ظاهر و عملکرد قطعات پرینت سه بعدی تأثیر می گذارد یا خیر.

پایان مناسب را انتخاب کنید

ارائه دهنده خدمات پرینت سه بعدی با خوشحالی به شما هر نوع پایان پس از پردازشی را که می خواهید ارائه می دهد. با این حال، هر پایان پس از پردازش هزینه خود را دارد که به هزینه کلی چاپ سه بعدی کمک می کند. به عنوان مثال، رنگ آمیزی ارزان تر از آبکاری است و همچنین با کیفیت پایین تر، دوام کمتری دارد. بنابراین، باید در مورد بهترین تکنیک پس از پردازش و هزینه ای که آنها جذب می کنند تحقیق کنید.

نتیجه

برای کسانی که می خواهند از هنر پرینت سه بعدی لذت ببرند، نباید هزینه پرینت سه بعدی را یک عامل محدود کننده در نظر گرفت. در حالی که تغییر نمی کند یا نمی توان بیش از حد بر آن تاکید کرد، دانستن در مورد عوامل مختلفی که هزینه را تعیین می کنند مهم است.

آیا پروژه پرینت سه بعدی دارید که به خدمات پرینت سه بعدی با کیفیت بالا نیاز دارد؟ با ما در مرکز خدمات پرینت سه بعدی اینوفب تماس بگیرید. اینوفب یک ارائه دهنده خدمات نمونه سازی سریع معتبر است که راه حل ها و خدمات حرفه ای را ارائه می‌دهد.

امتیاز ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا